درباره ما

موفقیت کلید شادی نیست، بلکه شادی کلید موفقیت است

اساسنامه مهد جاویدان
فصل یک: تعریف مهد هوشمند و تمام الکترونیک

مهدی است که علاوه بر استفاده از امکانات فیزیکی مهد و برنامه هایی مانند سایرمهدهای دیگر تلاش دارد تا با تجهیز به امکانات رایانه یی و فناوری های مربوطه کنترل و مدیریت خود را بر این اساس مبتنی کند و برنامه مشخصی جهت ارتقاء سطح دانش کودکان با توجه به شرایط سنی و قدرت یادگیریشان تدوین نماید که تضمینی بر فراهم سازی زیرساخت آموزش آنها در زمینه علوم مرتبط با فناوری اطلاعات باشد و ارزشیابی و نظارت سیستم را هوشمند گرداند . در اینگونه مهدهای کودک سیستم بر روی کامپیوتر مرکزی مهد نصب می شود و با اتصال به تعداد زیادی از خطوط تلفن در طول شبانه روز آماده ارایه خدمات است . این سیستم امکانی را فراهم می آورد تا اولیا و مربیان و کادر مهد در تعامل همیشگی و پویا برنامه خود را به پیش برند . امکان اطلاع رسانی صوتی و تصویری ، ارتباط با مربیان ، ارایه انتقادات و پیشنهادات ، پرسش و پاسخ و سایر موارد ضروری از جمله کارکردهای مهد هوشمند است . از جمله مهمترین ویژگی های مهد هوشمند این است که کودکان با تفکر مستقل و ابراز خلاقیت توانمندی خود را به کار می گیرند و فضای حاکم موجب به کارگیری توانمندی های مربیان ، معلمان و اولیا برای تقویت آموزش و پرورش می گردد و بطور کلی محیط مهد مشوق یادگیری و باعث ایجاد انگیزه و رغبت در مجموعه می شود .
هدف کلی طرح
درک بهتر،تمرین بیشتر، سرعت بالاتر، خودباوری، آرامش، لذت و تداوم آن، آینده نگری، نتیجه گیری، شکر وسپاس از خداوند باری تعالی است.
مهد کودک تمام الکترونیک و دو زبانه جاویدان اولین مهد تمام الکترونیک در استان گیلان مفتخر به اجرای این پروژه آموزشی هوشمند و تمام الکترونیک با استفاده از مربیان و کارشناسان مجرب و کار آزموده برای ارتقای دانش کودکان با تفکر مستقل و ابراز خلاقیت و شکوفایی توانمندی و استعداد شان همراه با بازی در محیطی شاد و مفرح با امکاناتی متفاوت و جذاب می باشد،امید است تا با کمک شما اولیا فرهیخته بتوانیم گامی موثر در عرصه فرهنگ سازی و پرورش کودک الکترونیکی استان گیلان برداریم.

مهمترین اهداف مهد هوشمند

 1. افزایش مشارکت عناصر مرتبط با سیستم مهد بویژه اولیا ، مربیان و کودکان و فراهم کردن امکان تعامل بیشتر آنان با یکدیگر مهمترین هدف یک مهد هوشمند است . از طرفی کودکان در چنین مهدی با فناوری الکترونیکی آشنا می شوند و توانمندی فردی خود را از این طریق افزایش می دهند . ایجاد تنوع و خارج شدن از شیوه یکنواخت و سنتی آموزشی از جمله اهدافی است که در صورت اجرای دقیق طرح می تواند بازده کاری را در مهد افزایش دهد .
 2.  در این فرایند، تکنولوژی آموزشی به خوبی به کمک فرایند تدریس می آید و یادگیری مفهومی را برای کودکان لذت بخش می نماید.
 3.  افزایش درخواست مشاوره از طریق افزایش ارتباطات با اولیا به منظور افزایش رابطه تعاملی با کودکان
  ما معتقدیم که:
  راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن.

فصل دو:

 1. تدریس کتب رسمی سازمان بهزیستی به زبان انفورماتیک
 2. تشکیل کارگروه زبان و IT
 3. آموزش دو زبانه توسط مربیان دوره دیده
 4. روباتیک
 5. کلاسهای ورزشی
 6. مشاوره، بهداشت فردی و مهارتهای زندگی( از جمله مهارتهای حرکتی، اجتماعی و…) و هوش هیجانی
 7. هنر
 8. جلسات آموزش خانواده

فصل سه:
کلیه تصمیمات آموزشی و پرورشی ، تفریحی و نحوه عملکرد و اجرا پس از تصویب در شورای مهد متشکل از موسس، مدیر ،معاونین آموزشی ، نماینده مربیان و پرسنل و اعضای انجمن منتخب اولیا ، قابلیت اجرایی پیدا می کند.
فصل چهار:
براساس اهدافی که در فصل ۱ ذکر گردید که برگرفته از نحوه هوشمندسازی مهدکودک میباشدموارد ذیل جهت اجرا به تصویب رسیده است:
• به منظور ارزیابی عملکرد و پیشرفت نوآموز در پایان هر فصل آزمون به عمل خواهد آمد و کارنامه آموزشی صادر خواهد شد.
• فعالیت های ورزشی همه شامل ورزش صبحگاهی،ژیمناستیک ، دفاع شخصی یا هاپکیدو، اسپرت گیم، ایروبیک ۱و ایروبیک ۲ ، شطرنج و … متناسب با هر گروه سنی در برنامه گنجانده شده است.
• آموزش کامپیوتر ، روباتیک ،محاسبه با چرتکه و پرورش خلاقیت ذهنی (UC MAS)
• دفترچه رابط بین والدین و معلم به صورت روزانه
• اعطای مدرک رسمی پس از پایان دوره آموزشی
• معاینه های لازم پزشکی
• فضای بازی (سالن بازی) وبرگزاری اردوهای تفریحی ماهیانه و جشن ها و مراسم
• فراهم سازی بستر مناسب برای آموزش زبان به عنوان زبان دوم
• تشکیل پرونده مشاوره ای برای نوآموز و استفاده از مشاوران تحصیلکرده از موسسات بنام در جهت شناسایی مشکلات و ارایه بهترین راه حل
• انجام کارهای گروهی ،ارایه کنفرانس و تشویق و ترغیب نوآموزان برای شرکت در فعالیت های جمعی از اولویت و اهمیت ویژه برخووردار است.

ما معتقدیم که:

  اگر آنچه انجام می دهیم دوست بداریم، بی شک موفق خواهیم بود

 

مدیر و موسس مهدکودک جاویدان

خانم اعظم رحیمی مند

مدیر زبان و انفورماتیک مهدکودک جاویدان

خانم افروز عابدینی