۵ راه برای جداکردن تبلت و موبایل از کودکان

۵ راه برای جداکردن تبلت و موبایل از کودکان
۱- اگر می خواهید فرزندتان زندگی مجازی را جایگزین تجربه های حقیقی زندگی نکند، خودتان در رعایت چنین اصلی پیشقدم شوید.تنها صحبت کردن از فواید فعالیت بدنی و قویتر کردن ارتباطات رودررو برای فرزندان، فایده ندارد.شما برای آنها الگو هستید پس تا زمانیکه او می بیند که در مهمانی برایتان وایبر بازی شیرین تر از گپ زدن با دیگران است، تمایلی به گوش کردن توصیه هایتان پیدا نمی کند.
۲- با وضع کردن برخی قوانین ساعت های استفاده کودکان از وسایل الکترونیکی را کاهش دهید برای مثال به او اجازه ندهید که سر میز شام تبلتش را بیاورد.
۳- به کودک اجازه بازی کردن با تبلت پیش از خواب را ندهید و نگذارید آن را به اتاق خوابش ببرد. محققان می گویند تبلت بازی پیش از خواب می تواند فرزند شما را بی خواب کند.
۴- دلیلی ندارد که در سه سالگی به فرزندتان تبلت هدیه دهید، حتی اگر همه اطرافیان تان برای کودک خود تبلت خریده باشند. اگر می خواهید او با تکنولوژی آشنا شود، به او اجازه دهید برخی ساعات روز با تبلت شما بازی کند اما شخصی کردن این وسیله را از چنین سنی شروع نکنید.
۵- اگر تک فرزند هستید، به او حق دهید برای پر کردن تنهایی اش به تبلت وابسته شود. در چنین شرایطی به جای جنگیدن با او، خودتان برای تغییر شرایط وارد عمل شوید. بازی های دونفره پرتحرک و هیجان انگیز، هم سلامت جسم فرزندتان را تضمین میکند و هم مهارت های حرکتی اش را تقویت میکند و هم لحظات شاد و خوشی را برایش رقم میزند. اگر کودک تان از چنین نعمتی بهره مند شود دیگر نیازی به مدام بازی کردن با تبلت پیدا نخواهد کرد.

درباره نویسنده

مقالات مرتبط