رمز آموزش زبان انگلیسی از طریق آهنگ انگلیسی

ahang-en

رمز آموزش از طریق آهنگ انگلیسی
برای بسیاری از والدین محترم این سوال پیش می آید که علت تاکید روی مهارت شنیداری بخصوص گوش کردن به آهنگهای انگلیسی چیست ؟ چرا مدام اصرار می کنیم روند شنیدن آهخنگهای صوتی را تا آنجا که می بایست ادامه دهید و تا می توانید آن را با مهارتهای دیداری از جمله کارتون و منابع دیداری دیگر جایگزین ننمایید.
این مقاله را به بررسی علل و تاثیر موسیقی و آهنگ های ریتمیک در کودکان اختصاص می دهیم .
در یک کلاس و مهد پرورش کودک دوزبانه می بایست نیمی از کلاس به گوش کردن آهنگ و ارتباط با کلمات و بازی با آنها از طریق بازیهای نمایشی ، بازی های کلامی و بازیهای تحرکی اختصاص داده شود. کودک نباید همچون عروسکی فرض شود که می بایست گوشه ای بنشیند و تنها به گوش کردن بپردازد و ضمن این گوش نمودن ، زبان دوم وی تقویت شود. والدین برای داشتن کودکی شاد و دانا و چند بعدی می بایست بسیار تلاش نمایند و همیشه با برترین روشهای روز آشنا باشند می بایست همراه با آهنگ خود نیز جست و خیز کنند بخوانند و صرفا کودک را مجبور به گوشه ای نشستن و گوش کردن نمایند.
کودکم علاقه ای به گوش کردن آهنگ ندارد ؟
متاسفانه شوق گوش کردن به آهنگهای صوتی از دوران جنینی در کودک پدید می اید و تا همیشه مانند چتری همراه اوست و این کودک نه به اصرار شما بلکه با علاقه باطنی و شخصی اش از شنیدن متون و آهنگهای انگلیسی لذت میبرد. برای اینکه وی را علاقه مند کنید از آهنگها همراه با بازی و کاردستی استفاده کنید.و سعی کنید کلمات درون هر آهنگ را متناسب با کاردستی خود دراورید. در ماشین حتما از موسیقی انگلیسی استفاده کنید. کنار دریا و ساحل مکانی بسیار عالی برای انجام حرکات تحرکی و موسیقی است.
ایا صدای مادر در علاقمندکردن کودک موثر است ؟
در این خصوص باید تاکید کنم بلی بسیار موثر است. جنین از شنید صدای مادر لذت می برد واین صدا آشنا ترین صدا برای اوست. چنانچه بتوانید با تلفظ صحیح سری آهنگهایی را بصورت لالایی شب هنگام برای کودک خود بخوانید وی از شنیدن صدای شما بسیار لذت خواهد برد و آرامش بسیار زیادی خواهد داشت. ضمنا با دانستن اهنگها می توانید در هنگام قدم زدن در خیابان خرید و رفتن به پارک و هر مکانی که بتوانید لذت خواندن و جست و خیز را به کودک خود با صدایتان هدیه دهید.سعی کنید به صدایتان نرمش و لطافت بدهید و آن را اوج داده و بالا و پایین ببرید.
با ما همراه باشید

درباره نویسنده

مقالات مرتبط