جلسه هجدهم آواورزی

در این جلسه داستانکی خلاقانه از آواورزی برای عزیزانم خواندم. در این داستان سیبیلک و بچه گربه ها با صدای شکستن شیشه با توپ آشنا شدند.که در پی این جریان صدای جیغ همسایه بلند میشود و بچه گربه ها با عذرخواهی از دل خانم همسایه در میارن???

در ادامه کلاس برای بالا بردن  همزمان قدرت درک و تخیل کودک از این آموزش،از چندین توپ برای ایجاد ریتم منظم و نامنظم استفاده کردیم.از بچه ها خواستم که توپهارو باهم پرتاب کرده و به تفاوت صدای ایجاد شده با توجه به جنس توپها،دقت کنند..در پی این فعالیت حتی بچه ها متوجه اینکه توپ سنگین و محکمی  باید شیشه خونه همسایه رو شکسته باشه شدند???

سپس با بچه ها یه بازی کردیم..در این بازی از اونها خواستم که پشت به بچه های دیگه بایستند و یک یا چند نفر دیگه در پشت اونها قرار بگیرند بعد با پرتاب توپ به سمت بچه ها و ایجاد آوا از خودشون ،کودکی که پشتش به پرتاب کنندست باید حدس بزنه که کی توپو پرتاب کرده????

در آخر کلاس با بچه ها تمرین آواز آوایی کردیم.در این فعالیت چندین آوای مختلف رو به چند گروه چند نفره بچه ها دادم و ازشون خواستم که به حرکت دست من شروع به خوندن اواها به صورت تک گروه یا چند گروه کنند..هدف از این فعالیت افزایش قدرت دقت در شنیدن و تشخیص آواها به صورت نامنظم و منظم میباشد????

با تشکر وآرزوی روزهای خوش آوا و خوش رنگ زندگی برای شما عزیزان??

درباره نویسنده

مقالات مرتبط