جلسه ششم آواورزی??

جلسه ششم آواورزی??
این جلسه با خواندن دو داستانک آخر بخش سوم شروع شد..در این داستانکها سیبیلک و بچه گربها با انواع آوای باد و خرووپف آشنا شدند و به ترکیب و ساختن آواهای جدید مثل پوف خور،پوف پوف و آوای ترکیبی باد مثل هو هو پرداختند..?پس از خواندن داستانک ،با بچه ها کتاب کاروزی را انجام دادیم…خوبیه انجام کتاب کارورزی اینه که بچه ها با دقت به داستانکها گوش میدن تا بتونن به سوالات کتاب کارورزی که از متن و تصاویر کتاب هست جواب بدهند. ???

?? رسیدیم به قسمت بازیها??
همه ی ما بازی اتل متل رو انجام دادیم…اما شاید هیچ وقت به جنبه آموزشی بازی ها توجه نکردیم..بازی اتل متل یک بازی ،بازسازی و مناسب سازی شده است که در حالت نشسته و با تمرکز روی پاها انجام میشود و برای آهنگ سخن و جنبشهای بدنی و پیوند آن با سخن کاربرد دارد.همچنین این ترانه بازی ویژگی آرام بخشی دارد و به رشد اجتماعی کودک کمک میکند و جز بازیهای گروهی است که همکاری و مشارکت کودک را هم بالا میبرد.

یکی از بازیهای دیگه ای که به درخواست خود بچه ها انجام دادیم…?بازیه بگو و بگیر بود که در جلسه پیش انجام شده بود و این جلسه هم نمیشد که درخواستشونو نادیده بگیرم و از صدای خنده ی اونها در حین بازی بی بهره میموندم…فکر کنم این بازی تا آخرین روزای کلاس درخواست کننده داشته باشه و یکی از دلایل این اشتیاق اینه که من خودم این بازیو انجام میدم و اونها از اینکه من کودک میشوم لذت میبرن…?

بازیه بعدی اگه گفتید چی بود؟?بازی آشنای نسل ما و غریب برای کودکان ما..بازی گردو شکستم…نمیتونم از جذابیت این بازی برای بچه ها تو ی اون روز براتون بگم چون با ید خودتون میدیدید که چقدر  جالب و دیدنیست..این بازی، باز شناخت جنبشهای بدنی و پیوند آن با سخن رو در بچه ها تقویت میکند.والدین گرامی در گذاشتن وقت و هم بازی شدن با کودکانتان عجله کنید…کودکی آنها مثل برق و باد میگذرد ..این لذت های شیرین با طعم های  ابدی رو از خودتون نگیرید..??

در لحظه های آخر کلاس از عزیزانم خواستم که تصویر سیبیلک که البته سیبیلهای بلندش توسط من در کاغذ رسم شده بود را بکشند …در هنگام کشیدن نقاشی برای بالا بردن اشتیاق ،آرامش و تمرکز در عزیزانم ،موسیقی بی کلام گذاشتم..و اونا با خیالی راحت و آرام لحظه های پایانی کلاس رو سپری کردند..?

photo_2016-12-22_13-53-01

photo_2016-12-22_13-53-05

photo_2016-12-22_13-53-15

photo_2016-12-22_13-51-54

photo_2016-12-22_13-53-27

photo_2016-12-22_13-51-51

 

درباره نویسنده

مقالات مرتبط