جلسه بیست و نهم آواورزی ????

آواورزی ۱۰مرداد ۹۶????

در داستانک این هفته سیبیلکو بچه گربه ها به کوه رفتند.توی کوه یه غاری بود که اونا بعد از وارد شدن به غار با انعکاس صدا آشنا شدند و متوجه شدن که انعکاس صدا پس از برخورد صدا و آوای ما در محیط بزرگ با یک مانع پیش میاد و توسط گوش ما شنیده میشود.???????????
در ادامه برای درک ساده ی کودکان از موضوع انعکاس و آشنایی بیشتر با مفهوم آن ،از بچه ها خواستم که روبه روی هم بایستن و هر حرفی که میخواهند یک نفر بزند و نفر دیگه عین همون حرفو با همان لحن وتن صدا تکرار کند.
سپس با بچه ها یه مسابقه اجرا کردیم .این بار بچه ها باید صدای حیوانات رو همراه با نمایش حرکتی آنها اجرا میکردند..
آموزش بعدیمون ،آموزش رانش در کلمات بود.رانش در کلمات به معنی جابه جا حروف در یک کلمه میباشد که بیشتر بچه ها بخصوص در سنین ۳تا ۵ سال این تجربه رو در بیان کلمات دارن که گاهی و حتی در تمام مواقع باعث خنده ی ما میشود..اما برخورد درست با این موضوع، بیان سریع درست کلمه بعد از بیان اشتباه کودک میباشد ..اما فقط گفتن درست کلمه کافی است و لازم نیست کودک رو وادار به بیان درست کلمه و تکرار مکرر اون کنید.???
یه عالمه بازی هم مثل همیشه چاشنی یه روز خوب توی کلاس آواورزی شد…شادی و استقبال بچه ها از کلاس برام خیلی خوشاینده و سعیم بر اینه که همیشه علاوه بر آموزش ،قسمتهای شاد و پرانرژی کلاسو براشون بیشتر کنم تا اشتیاق آموزش و لذت یادگیری در اونا دوچندان بشه.????????

درباره نویسنده

مقالات مرتبط