آنفولانزا و آبله مرغان و اریون شایع ترین بیمارهای فصل بهار

بیماریهای شایع در فصل بهار
آلرژی ، بیماری های ویروسی است که با رعایت بهداشت فردی می توان از همه گیر شدن آن جلوگیری کرد.
متخصص های بیماری های عفونی در رابطه با بیماری های شایع فصل بهار به می گویند: بروز آلرژی در فصل بهار به دلیل گرده افشانی گل ها یکی از شایع ترین بیماری های فصل بهار است.
سرفه ، آبریزش بینی، خارش چشم ها و عطسه از علائم مهم این بیماری است که ممکن است در بعضی از افراد به صورت حاد بروز کند و علائم مثل آبریزش بینی شدید، خارش، سوزش و قرمزی چشم ها و حتی التهاب در مجاری تنفسی که ممکن است منجر به تنگی نفس شود.
بیماری فراگیر دیگر در فصل بهار آنفولانزا است که افراد را در گیر می کند.بهترین راه برای جلوگیری از همه گیر شدن آنفولانزا در فصل بهار رعایت بهداشت فردی و شستشوی مرتب دستها در صورت ابتلا به این بیماری عدم حضور در مکانهای عمومی است.
” هر چه به آخر فصل بهار نزدیک می شویم شیوع بیماری آبله مرغان را هم بیشتر می بینیم”

افرادی که در معرض خطر بیشتری در مواجه به آبله مرغان قرار دارند بیماران با نقص ایمنی و یا سالمندان هستند. از دیگر بیماری های فصل بهار، بیماری اریون است که می تواند افراد را درگیر کند.

افراد مبتلا به این بیماری مثل تمام بیماری های ویروسی دیگر باید علاوه بر رعایت بهداشت شخصی از حضور در اماکن عمومی تا بهبودی کامل خود داری کنند.

افرادی که هر یک از نشانه های بیماری های بهاره در آنها بروز کرد از مصرف خود سرانه داروهایی مثل آسپرین و . . . خود داری کرد. و حتما به پزشک متخصص مراجعه کنند.

فصل بهار فصل بیماری های ویروسی است.

“مؤثرترین را برای جلوگیری از بیماریهای ویروسی رعایت بهداشت فردی وعمومی است”

درباره نویسنده

مقالات مرتبط